Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Odkaz dračích jezdců

31. října 2011 v 17:50 |  No prostě knihy
Kdo by neznal Paoliniho a jeho Eragona, že?
Miniinfo:
Název: Odkaz dračích jezdců
Autor: Christopher Paolini
Díly: 4 (Eragon, Eldest, Brisingr)
K dostání zde
O co go:
V prvním díle se seznámíme s chudým vesnickým chlapce Eragonem, který najde dračí vajíčko. Z něj se vylíhne roztomilá dračí slečinka Safira. Bohužel, po obouch baží Galbatorix a ten vyšle odporné a nehezké Razaky, aby je chytili a přivedli. Eragon i se Safíkem zdrhne za pomoci Broma, kterej mu dá parádní meč. Jeho bratranec Roran je zatim v pohodě. Eragon a Safík a Brom projedou skoro celou zemi. Cestou Broma zabijou, najdou Murthaga (I love!) a polomrtvou (nebo spíš dvoutřetinovomrtvou) elfku Aryu (nebo tak nějak, blbě se to píše a hůř pamatuje). Taky se seznámí s čarodějnicí Angelou a kočkodlakem, prostě se samými běžnými tvory. Až úplněěě nakonci zjistí, že Murthag je synem jednoho z Křivopřísežníků (ti fandí Galbimu), seznámí se s trapjsliky a s lidmi, kteří proti starýmu Galbimu bojují.
V druhém díle Murthaga unesou Galbatorixovi potvory. Roran se má stále fajn (já nevim, já to přeskakovala XD). Eragon zdrhá k elfum, kde potká dalšího Dračího jezdce a jeho draka. Učí se, učí se, učí se... Stane se z něj poloelf... učí se, učí se, učí se a když je zcela připraven, vezme roha od elfů a jde pomoc s bitvou proti Galbimu (co se děje s Rorym netušim, já to nečetla a nepamatuju se). Tam opět poká Murthaga (který byl donucen přidat se ke Galbimu a má dráčka Trna), který mu prozradí, že ani Eragon není tak úplně bez poskvrnky, páč jsou bráchové a šlohne mu meč. Eragon je z toho na prášky. Náladu mu zvedne Roran, kterej taky bojoval, nicméně, Ery stále potřebuje antidepresiva.
Díl třetí si pamatuju nejmíň, ale dohromady ho dam. Snad. Když tak mě opravte. Nicméně: Eragon a Roran nějak (každopádně dost brutálně) vyflákají razaky. Rory se vrací do bitvy a bojuje a bojuje, zatímco Eragon si jedete zpátky k elfákům. Tam zjistí, že s Murthagem jsou nevlastní bráchové, páč matička byla manžílkovi nevěrná a podvedla ho s Eragonovým otcem Bromem. Zároveň od svýho dračího učitele dostane Dračí srdce (takovej diamantík v barvě draka), novej meč a zdrhá zpátky do bitvy. I jeho učitelé bojují (ale někde jinde). Bitvy jsou vyhrány (jak jinak, že) a Eryho učitelé knock-out (mrtví :( )
Je to celkem dobrý, ale spoustu informací sem vynechala. Budete si to muset přečíst
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Amanda Amanda | 31. října 2011 v 21:10 | Reagovat

Ahojky, Eragona, Eldesta i Brisingra jsem přečetla a hrozně se těším na Eldunarí, Myslím, že tato verze anotace(myslím, že to tak je) je rozhodně povedená. Mimochodem, pěkný blog. :-)
Ta princezna se jmenuje Arya, ale taky si nejsem jistá.xDD

2 Amanda Amanda | 31. října 2011 v 21:10 | Reagovat

Jéééééééééééééééééé, já jsem pegas.xD

3 AranisLea AranisLea | 1. listopadu 2011 v 13:24 | Reagovat

[1]: Jo, děkuju, mě se to nějak popletlo, hned to napravím. A sem ráda, že se líbí

4 Jiskra Jiskra | 17. listopadu 2011 v 19:38 | Reagovat

[1]:bude to enthuirance nebo nak tak a vyjde to v lrdnu jako ctyrka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama