Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Poselství jednorožců

31. října 2011 v 14:42 |  No prostě knihy
Tohle taky neznáte? Ty jo, vy ste fakt lehce vzadu... Neva,se dožene
Miniinfo:
Název: Poselství jednorožců
Díly: 3 (Strážci dobra, Zrádné hory Dragor, Záchrana Lilandgarie)
K sehnání: zde
O co jde:
O zemi Lilandgarii se pokouší zlo v čele s temným čarodějem Valgarem. Do krásné země tedy příjíždí skupina elfů (dvojčata Lavril a Eleas a elfská princezna Aranis) aby mu v tom zabránili tím, že najdou ztracené jednorožčí hříbě a odvedou ho zpět do Etelvenu. K nim se přidá ještě princ Falien a bojovník Veragin s kočkorohem Snížkem.
V prvním díle najdou jak koně, tak kentaura Temase a taky Valgarova hlavního přisluhovače Maxarela s Dargvlky (taková roztomilá potvůrka). Aranis a Veragin se do sebe zamilují, což je kvůli elfským zákonům špatně.
V druhym díle se družinka s Maxem a vlky v patách dostává do hor Dragor, kde kraluje "menší" skupinka draků. Vzhledem k tomu, že na hlavní město Země dobra útočí Valgarova temná armáda, Falien se s draky sebere a mizí město zachránit. Aranis a družina putují dál. Potkají kočkoroha Lea (nesnáším ho!), který jim pomůže vymotat se z hor. Na jejich konci uzří velké tajmeství Veragina. Falien, který válku jakž takž vyhrál, se vrací zpět, naprosto zarmoucen, páč umřel jak jeho otec, tak Temasů strýc. Když zjistí Veraginovo tajemství, málem exploduje vzteky. Veragin mezitím sebral princeznu a zdrhl před Maxem do Temného lesa (či jak se to jmenuje).
Ve třetím díle Falienova manželka spravuje království, které je v žalostném stavu, možná ani to ne a rozdělená družinka se hledá. Aranis a Veragin někde, Temas, Lavril, Eleas, Snížek a Falien jinde. Ve finále se všichni najdou a utečou z lesa pryč. Přes velké ztráty jednoho člena se dostanou do jedné Pusté země, tam potkají čaroděje Orlina (Valgarův papá) a vesel pokračují dál. Valgar půjde do háje, jednorožák se přivítá s rodinkou, Falien a jeho žena vládnou Lilandgarii, Aranis a elfové se vrací, Veragin kňučí, Snížek ho utěšuje a je na vás, jestli si domyslíte třetí díl, nebo to necháte tak, ak to je.
Rozhodně doporučuju! Moc hezké!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marille Marille | Web | 12. května 2012 v 20:37 | Reagovat

Krásně napsaný :-D Takovýhle miniinfo by mě asi nenapadlo :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama