Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Vlkodlak

31. října 2011 v 13:21 |  Tvorové a záhady kolem nás a v nás
Vlkodlak. Každému fandovi Twilight se vybaví dvoumetrový vlk co bojuje proti upírům, mění se kdykoliv chce a je pěkně přítulný. Bohužel, tady nejde o Twilightpejsánka. Tady jde o vlkodlaka.

Vlkodlak (ze slovanských slov vlk a dlaka - kůže se srstí) je bájná bytost; člověk s možností proměnit se ve vlka (nebo něco tomu podobnýho)

  1. Způsob či doba narození - do této skupiny patří názor, že vlkodlakem se stává zejména ten (stát se jím nemusí, ale je to velmi pravděpodobné) kdo se narodí s již vyrostlými zuby, nebo nohama napřed, dále jsou to lidé narození v určitých astrologických momentech (např. za úplňku, 24. prosince). Vlkodlakem se člověk musí stát, pokud pochází ze styku ženy s upírem (brrr), nebo vlkem; pokud žena neotěhotněla s upírem (vlkem), ale měla s ním pohlavní styk, je to pouze velmi pravděpodobné. Je třeba si uvědomovat, že vlkodlaci od narození mají možnost proměňovat se i v jiná zvířata, než je vlk (ne ve všechna, ale je jich poměrně značný počet např. medvěd, pes, kočka, kráva)
  2. Zakletí - pokud čaroděj (ale bohužel ne čarodějnice) zakleje člověka do vlčí podoby, stává se "hodným" vlkodlakem, který lidem nijak neškodí, naopak jim různě pomáhá v boji s upíry a ostatními vlkodlaky (to bych chtěla bejt já!)
  3. Přímým stykem - pokousání vlkodlakem již existujícím, vypití vlkodlačí moči (někdy stačí jakýkoli styk s touto močí)
  4. Umřelci - umřelec se vlkodlakem stane pokud přes jeho hrob přeběhne kočka, pes nebo kouhout (takže rozhodně nepohřbívejte mrtvoly v blízkosti kurníků).
Způsob jakým se člověk stane vlkodlakem ovlivní i jeho další chování. Pokud se člověk vlkodlakem narodil, byl nutně zlý, napadal dobytek i lidi, sál mléko a sesílal na dobytek mor (pokud chcete zničit sousedovic farmu, pořiďte si vlkodlaka). Obrana proti němu byla velmi složitá a prakticky nejjednodušší bylo zlikvidovat ho v jeho lidské podobě.
Zajímavostí je, že vlkodlak se za určitých okolností mohl stát vampýrem, zrovna tak dítě vzniklé spojením vlkodlaka a vědmy čekal vždy osud vampýra. Další poměrně zajímavým faktem je, že dost často vlkodlaci v lidovém podání splývali s upíry a existují o nich prakticky stejné historky (ono se neni čemu divit, když je voboje noční a krvelačný).

Jinak, zdroj je ZDE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jiskra Jiskra | Web | 27. prosince 2011 v 16:36 | Reagovat

pěkny

2 Marille Marille | 1. března 2012 v 16:33 | Reagovat

takže rozhodně nepohřbívejte mrtvoly v blízkosti kurníků :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama