Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Listopad 2011

Hon na čarodějnice aneb největší debilita v dějinách křesťanských

30. listopadu 2011 v 21:32
Sakra práce, kterej vůl vymyslel Hony na čarodějnice? Kdo to řekne ten to neví.
1. Co (nebo kdo) je čarodějnice podle mě?
Muj náhled na věc je, že čarodějnice je člověk co ovládá magii. Může dobře rozumět okolí, povídat si se zvířaty (muj případ), čaruje (bílá a černá, i když je hnus to takhle škatulkovat) atd.
2. Kdo je čarodějnice podle římsko-katolické církve?
Čarodějnice byla žena s velkým majetek, červenými vlasy (nebo něčím červeným), žena postižená, nebo naopak nadaná něčím z výše uvedeného, žena která měla v baráku pentagram/pentakl nebo něco co "souvisí s ďáblem" (ačkoliv s ním pentagram/pentakl/trojzubec nesouvisí) nebo žena nahlášená (a následně souděná podplaceným tribunálem) zhrzeným milencem/zuřicím sousedem. Taktéž to mohla být náhodná žena, nějaká chudinka, která byla v dané vesnici ve chvíli, kdy církev hledala onbětního beránka na odvrácení nějaké katasrofy. Kdo je čarodějnice vám nejlíp přiblíží píseň Čarodejnice z Amesbury od Asonance.

Takže, teď k těm honům.
Řekněme, že bydlíte ve vesnici Atrapa a tu postihl mor. Máte rudý vlasy, ste žena a váš milenec je na vás pěkně naštván. Tak jde za místním farářem, ten to ihned vyslepičí, přivede "tribunál", ten vás vyslechne (jinak: jdete na mučidla, když se přiznáte, je to háji, když se nepřiznáte, je to v háji taky, poněvadž vás umučí), odsoudí (nemáte možnost se bránit, vždyť vás soudí, tudíž jste se přiznali) a ve finále upálí. Honů na čarodějnice bylo hafo. Každou chvíli se někdo upaloval. Proč? Měl majetek, nebo smůlu. Středověk bylo vůbec divné období, ale tím, že církev pořádala Hony na čarodějnice, mě odpudila maximálně. VždyŤ, ještě před nástupem křesťanstvím, měly čarodějnice ty nejmaximálnější privilegia, byly vážené a ctěné jako někdo, kdo dokáže komunikovat s tí užasným nadřirozenem. Jenže pak se objevili křesťani, zahráli na lidský strach a voalá! Z vážených dam byly ukkazatele zla. Já osobně mám čarodějnice v úctě. A vy??

Bivoj

26. listopadu 2011 v 20:11 No prostě knihy
Njn, Juraj Červenák fakt válí a tak doufám, že se budete s jeho knížkou válet i vy :D Je tam dost vtipnejch hlášek, ale na to už musíte přijít sami:D
Miinfo:
Název: No... To je trošku sporný :D Ale asi Bivoj
Autor: Juraj Červenák
Díly: Écht? Asi dva (Bivoj běsobijce a Bivoj válečník
K dostání: jednička, dvojka
O co go:
Trošku mi to splývá, tak si to pak rozdělte jak chcete:D Nicméně, na Chrastenu (pravý břeh Vltavy/Divoký, jestli chápu správně) se konají každoroční slavnosti. Známá kněžna Kazi na ně taktéž jede, jenže jako blbá a namyšlená jede okolo Kavčí hory kde dlí prase Sekáč. Naše milovaný prasátko povraždí polovinu její družiny a málem zabije i Kazi, jenže ta si zahraje na veverku a schová se ve stromě. Tam ji málem sejme šílená vrána, ale Kazi ji pohotově vezme větví po palici. Ráno, po odchodu roztomilého prasátka ji ze stromu sudná Bivoj. Splu prase omráčí kytkama v pití, dotáhnou do Prahu (pro nechápavé do Prahy) a tam ho Bivoj super slvaně zabije. Tím si vyslouží srdce Kazi a všechno by mohlo bejt hezký a šťastný, kdyby při oslavách na Chrastenu nebo taky v Návu, na Pravém břehu) nezaútočili Zličané, který vedou Avarský dvojčata (plus milenci, blééé). Na chrasten se bohužel nesmí nosit zbraně, tudíž celou situaci nejlépe vystihne citát jednoho knížete, Srdana: "Načapali nás se staženými kalhotami. Takže sme v prdeli." Bivoj, Kazi, Teta a Libuše vezmou roha. Uprostřed zdrhání se oddělí, Bivoj a jedna rusalka Vlasta tahnou zachránit Bivojovu vesnici a ostatní rusalky, zbytek táhne do Tetína. Rusalky i vesnice jsou zachráněny, holky uneseny a Bivoj je spolu s kámošema zachrání. Teda, většinu, Libuši jeden zličskej sviňák unese. Bivoj a Kazi a rusalky je makaj zachránit, kdežto Teta kráčí k Tetínu a cestou podpaluje každou vesnici a tahá z ní obyvatele někam do riti. Srdan zmizel bránit svuj Levý hradec. Avarský svině, uznávající boha Simurga (takovej roztomilej lidožravej kříženec vlka a vrány), je chtějí dostihnout a zabít. Vzali si na to parádní armádu, které Bivoj a vůbec všichni dají parádní zásek. Kazi je unesena, Libuše někde v hajzlu spolu s Wulfhartem, prvním pobočníkem. Do Kazi přestoupila ta Avarská mrcha a Bivoj je na prášky. Spolu s ruslkama se ji vydáá zachránit. Rusalčí velekněžka se do něj zakouká, Bivoj ji ignoruje, cestou najdou Libuši a Wulfharta a odvedou Kazi ze spárů Avarskejch telat. Rozhodnou se zdrhnout pro pomoc Přemysla, kam je vede Libušin bělouš (kterej za Přemyslem chodil tak často, že už si tu cestu pamatuje). Cestou na ně Avarská mrcha poštve ptáky a Kazi na ně na oplátku poštve včely (ten hmyz zvítězí!). Přemysl helpsne, v Levim hradci se strhne bitva jako nevim co, Přemysl vyvolá Velese, ten zabije Simurga, Bivoj zabije Avarskýho vola, Zličani rozskej Wulfharta, načež sou rozprášeni, S Avarskou mrchou to taky dopadne bledě, Přemysl a Libuše se vezmou, Teta je živá, ale já nevim kde, Kazi je těhotná a Bivoj na konci plní úlohu velvyslance Přemysla. Prostě Happy-end:D

Kdybych tam měla nějaký chyby, tak mě opravte.

Best hrdina

26. listopadu 2011 v 19:11
Hehe, asi tu budu za magora, ale já ráda Goryvalda :D Je best :D Jinak, kdo je Goryvald? To byste museli číst, ale i tak vám to přiblížím:
Juraj Červenák napsal bezvadnou trilogii Černoknžník pocházející ze slovanského prostředí. Černý Rogan, starodávný potomek Černoboha je Čarnokněžníkem. Jeho starý pra-pra-něco-dědeček ho povolá do války proti úhlavnímu sokovi Bělbohovi a na pomoc mu dá vůdce smečky vlků Goryvalda. Podotýkám, že tady je záporňák Bělboh a kládná postava Černoboh :D

Tohohle hafíka sem si oblíbila hlavně proto, že mi připomíná mě samotnou. Je ironický, jízlivý a drzý a já miluju vlky, tudíž si ihned získal moje knihami zaplněné srdce. Já vím, že je divný, když člověk, kterýmu je třináctčte knížky pro dospělí plný krve, násilí, sexu, násilí... Ale mě to je jedno a knížky z rodinný knihovny si pučuju celkem běžně :D Tudíž tuhle roztomilou knížičku s hafíkem na obalu nešlo přehlídnout a já se zamilovala do knížního, jízlivýho a drzýho vůdce vlčí smečky. Stále ale nevím, jak to s ním dopadne, protože máme jen díl první, ale to nevadí, přeju mu všechno dobrý a snad to jednou dočtu. Toť vše k tématu týdne a já doufam, že to ze mě neudělá většího magora než doopravdy jsem :D

Láska?

26. listopadu 2011 v 18:22 Temný pes
Ahoj. Tak sem zde, což určitě potěšilo celej svět :) Opět se tam hlavně mluví, ale tahle debata mi přijde trošku důležitější, nebo alespoň její začátek :) Nejspíš vám to přijde dost průhledný, jenže to Ark tak trošku je :)

Šanja spala. Na noze měla kousanec od Šalupy. Šanja tvrdila, že to není vážné, Ark jí nevěřil a Karolína jen čuměla.
"Ehm... Arku?"zeptala se Karolína. Byla dost nervózní z toho, na co se ho musí zeptat.
"Hmm?"ozval se oslovený nepřítomě.
"Víš ty a... a Šanja... No... Já... Nezamiloval ses?"koktala Karolína s očima upřenýma do země.
"Co?"pes vykulil oči. Dost ho to překvapilo, hlavně proto, že o tom sám uvažoval.
"No... Já jen..."koktala Karolína. Ark ji přerušil.
"Hele. Nevim, co si myslíš nebo nemyslíš a toto téma je mi zrovna srdečně jedno. Mysli si co cheš. Jen mě toho ušetři. Já a Šanja se se nesnášíme, jasný?"zavrčel. V tu chvíli cítil, jak se celý jeho nitro bouří a on ho zuřivě potlačoval.
"Jo, jo, jasný!"bránila se Karolína, překvapená jeho náhlou agresivitou. "Co ti je?"
"Mě? Nic."zavrčel a zadíval se na oblohu. Hledal tam klid a mír. Nenašel ho.
"Vážně? Jen jsi trochu... no... Agresivní."naléhala Karolína.
"Jen jsem unavený."vysvětlil Ark. Rozhodně se nehodlal šířit o tom, jak se sám se sebou pere. On Šanju nesnáší. Tečka.
"Dneska měla hlídat Šanja."zamumlala Karolína nespokojeně.
"Šanju kousla ta Šalupa. Musí odpočívat."zastal se fenky Ark. Bod pro potlačovanou stranu.
"Když myslíš."usmála se Karolína a taky se zadívala na oblohu. Hvězdy nesvítily. Zářily.
"To je krása."zašeptala.
"Tamhleto vpravo je Concordia. To, co připomíná vlka. A to druhé je Merdetius. Lovecký pes."blýskl se Ark.
"Opravdu?"vykulila Karolína oči.
"Ano. Vypráví se o nich jeden příběh, který mi vyprávěla matka, ale já si ho nepamatuji."vysvětlil. Jediné, co si z příběhu pamatoval bylo, že ho měl velmi rád.
"Třeba by mohla Šanja."napadlo Karolínu.
"Ale ta spí."upozornil ji Ark.
"Já vím, ty ťunťo."zasmála se Karolína. "Až se probudí, třeba by mohla vyprávět."
"Tak ji k tomu ukecáme."zazubil se Ark. "A já ji ukecám k tomu, aby mě naučila bojovat."
"A taky bysme se jí mohli vyptatna démony."plánovala Karolína.
"A na můj druh."pokýval Ark hlavou.
"Je toho hodně."zazubila se Karolína a šla spát.
Ark zíral na noční oblohu. Hvězdy, souhvězdí, měsíc, mraky... Nic z toho neviděl. Vzpomínal. Vzpomínal na matku. Nádherná fena. Vlastně byla jako Šanja. Chladná, odtažitá, zuřivá. Jen o něco méně výbušná.
Zakňučel steskem. Měl svou matku rád. A Šanja mu ji velmi připomínala.
Ark začal tiše výt. Vytí je psím způsobem pláče a on byl zrovna velmi smutný.
Šanja, předstírající spánek, byla pobavená, smutná a zaražená. Rozhodně měla o čem přemýšlet.

Bílý tesák

23. listopadu 2011 v 16:54 No prostě knihy
Já to prostě miluju!!!
Miniinfo
Název: Bílý tesák
Autor: Jack London
Díly: Pokud je mi známo, tak jen ten jeden ;)
K dostání: ZDE
O co go:
Když se Kiča přidá k vlkům a spolu s nimi sežere dva chlápky a jejich psí pežení, potká tam svého paťáka, staréhoo vlka Jednookého. S Jednookým má fůru roztomilých štěňat, ale přežije jen jedno. To nemá moc šťastné dětství, hlavně proto, že Jednooký pojde po boji s rysicí a z Kiči se tak stává matka samoživitelka. Že se oba dostanou do zajetí idniánů je pak vlastně jen "detail". Důležitý detail, poněvadž štěně, pojmenované jako Bílý tesák, je "vychováno" odporným psím spratkem (pardon za to výrazivo) Lip-lipem. Z Tesáka tak vyrůstá vzteklé a zahořklé a brutální zvíře (prostě vyložený gaučák). Že ho jeho majitel Šedý bobr připraví o matku už radši nezmiňuju. Pak se i s Tesákem vydá do "civilizace" (vesničky u moře) a tam nemá chudák polovlk co dělat. Tak zabíjí hafíky novousedlíků. A při takové bohulibé činnosti ho zmerčí Hezoun Smith, který z Bobra udělá alkoholika a pak nešťastné zvíře odkoupí za bednu od whisky. Zpívat v této chvíli písničku "Bedna od whisky" by bylo značně nelidské. Tak dál. Tesák je nasazen do psích zápasů (takový hnusný týrání zvířat!) a všechny vyhrává (jinými slovy, zabíjí své soupeře). Tedy, při jednom by byl prohrál, kdyby se neobjevil jeden hodný a milý muž který Tesáka odkoupí. Náš hafík se tak konečně dostává do dobrých rukou Weedona Sccota. Ne že by se tvářil nějak vděčně. Nicméně se do svého nového majitele naprosto zamiluje a ten ho nakonec vezme na Jih, do nového (a stálého) domova. Tam se Tesák seznámí s nesympatickou (a později velmi sympatickou) kolíí Collií (já se mohla strhat XD). Také sem tam seznámí s Weedonovou rodinou, kterou zachrání před zlodějem a málem kvůli tomu chcípne, ale to je vedlejší. Když se konečně zotaví, čeká ho nemalé překvapení (ono vlastně je malý, ale je ho hodně). S kolií Collií má štěňata! Celý příběh končí tím, že se Bílý tesák valý po trávě (jaj, takovej život mít), lezou po něm štěňata a Collie na něj vztekle vrčí.

Tak tuhle knížku doporučuju úpá maximálně!!!

Srandičky

22. listopadu 2011 v 14:49 Temný pes
Tak, po dlouhé době jsem opět tu a semnou i další hafík :) Doufam, že se bude líbit.

Poníci klusali celkem vyrovnaně. Hřebec byl kus napřed a každou chvíli se otáčel, aby věděl, že ho ostatní následují a nebo jestli nechtějí zabočit.
"To je krásné, jak se stará!"rozplívala se Karolína.
"To je krásné, jak se stará!"pitvořila se Šanja posměšně.
"Vždyť je!"zvýšila Karolína hlas.
"Vždyť je."papouškovala dál Šanja.
"Musíš opakovat všechno, co řeknu?!"zavřískla dívka, až sebou její klisna škubla.
"Ne, všechno ne."usmála se Šanja sladce a Ark vyprskl smíchy.
"Kdy jste uzavřeli spojenectví?"zeptala se Karolína dotčeně.
"Kdy jste uzavřeli spojenectví?"papouškovali hned oba.
"Nechte toho!"vřískla a její klisna sebou znovu škubla.
Ark a Šanja se na sebe podívali. "Nech toho!"štěkli na sebe.
"Čeho?"blbli a Karolína zoufale zaskučela.
"Toho opakování a mluvení!"
"Mě se nechce!"
"Tak teď bude!" a skočili po sobě. Srazili se uprostřed letu.
"Áúúú!"zaúpěl Ark a přitiskl si packu k čumáku. Šana se sbírala ze země.
"Kdybych se uměla smát, asi bych se nezvedla."poznamenala.
"Proč se vlastně neumíš smát?"nechápal Ark.
"Proč ti tečou slzy? Nikdo neví."pokrčila Šanja rameny a snažila se, aby jí nezmizela dobrá nálada.
"Hm."pokrčil Ark rameny. "Hele, naučíš mě to svoje bojování?"
"Ne, když budeš pořád kňučet jako štěně."protáhla sladce.
"Hej! Já nekňučím jak štěně!"bránil se Ark a zakňučel jako štěně.
"Ne. Nekňučíš. Jak sem to jen mohla tvrdit?"zašklebila se Šanja a ironie z ní jen čišela.
"Taky nechápu."nadouval se Ark. Karolína jen zírala.
"Samozřejmě že nechápeš. Jseš pes. A to je míň než fena."prohlásila Šanja hrdě.
"Teď sem se ale urazil."zakňučel Ark.
"Super. Měl jsi."ušklíbla se Šanja.
"Ty jsi na mě zlá."poptáhl Ark nosem a Karolínu přepadlo zlé tušení. Jak se to Ark k Šanj chová? Snad do ní není zamilovaný. Nesmí! Ještě včera na ni nadával!


Celý den proběhl ve veselém duchu. Šanja a Ark se pošťuchovali a Karolína hloubala nad svým objevem. Ark a Šanja prostě nesmí být spolu! To nepřipustí. Rozhodla se, že se ho zeptá.

Odkazy

22. listopadu 2011 v 14:31 Týrání zvířat

Mám tady pro vás cca milion míst, kam můžete jít a něco dělat. A doufam, že si to VŠICHNI co tu kdy byli, jsou a budou skopírují, budou šířit dál a nebudou zavírat oči se slabošskou větou :"To nemá cenu." Pokud mi to sem někdo napíše, použiju ho jako pokusný morče! Aby viděl, jaký to je!

Horní řádek mluví za vše.

Tady naleznete petice, které říkají STOP! kožešinám. Máte doma kožešinu? Nádherný a teploučký kabátek s kožešinkovým lemem? Tak vás nenávidím. Protože kvůli této "nádheře" musela zahynout zvířata. Kvůli této "nádheře" bylo několik zvířat krutě drženo v kleci, mělo depresi (a určitě všichni víte, že deprese je svině), potlačovalo instinkti a vy je teď máte na krku! Je to hnus, co sme kvůli módě ochotni udělat nebohému zvířátku.

Jak se vyhnout kosmetice, která testuhe na zvířatech? Snadno. Tohle si vložte do paměti (na papír) a vždycky, když nakupujete si to pročtěte a řiďte se tím. Prosím!!!

Kdybyste měli něco důvěryhodného, tak mi to pošlete, ZVÍŘATA TO POTŘEBUJÍ!

Týrání zvířat

14. listopadu 2011 v 21:35 Týrání zvířat

Tak nějak jsem si všimla, že se všude na blogu.cz množí informace o Týrání zvířat. Ale teď se přiznejte, moji milí a drazí blogaři. Kdo z vás se snaží dodržovat alespoň jednu ze zásad, které si na blogy dáváte? Ha, a teď sem alespoň polovinu z celkového počtu těch, kteří to na blogu mají, načapala. Ony to ty potrefené husy nikdy nepřiznají, ale právě teď si řikaj:
"Jak to ta holka sakra může vědět?!"
Vím to, protože jen málu lidí opravdu záleží na zvířatech, oni to tam mají, protože to je IN. Aspoň to tak vypadá. Už sem navštívila asi 25 blogů, které tam měly Týrání zvířat a majitelé všude jinde jen ne na blogu ječeli:
"Ale dyť to nemá cenu!"
Moji drazí a věrní, ono cenu má. A čím víc lidí se toho drží, tím větší je úspěch a tím větší bude to nadšeí Greenpeace a vůbec pár lidí z toho, až se to podaří. Nahážu vám sem tuny odkazů, tuny rad a tím vším se snažím řídit. A od vás žádám jediné: Vyberte si aspoň jednu věc, kterou se budete řídit a řiďte se jí! Prosím! Velryby vražděné v Japonsku, psi na porážku chovaní v úděsných prostorech, hrůzostrašné transporty koní, pokusy na králících, opíjení a vraždění koček... Řekni si DOST a podporuj to, co máš. Kašli na Unicef, lidí je na planetě 7 000 000 000! Kolik je na světě nosorožců? Pár tisíc. Porovnejte tyto nuly a vyražte do boje! Roztomilí zvířecí přátele bijí na poplach a volají o pomoc! Šiř to dál a pomáhej! Děkují!
Zkus vzít z ulice kotě/štěně a sleduj, jak se jeho vyděšená očíčka mění v laskyplné korálky! Zkus to! Jde to! Chceš důkaz? Kotě, nejdřív mělo být utopeno, pak ho málem zabil pes a teď má koťata. Nestačí? Malé štěně kdosi vyhodil z auta, doufajíc v jeho smrt a nyní? Je z něj psí kmet naší rodiny (a protože sem ho krmila rohlíkem a bránila tomu, aby ho dali do útulku, brání mě jako bláze). Vážně to někdy zkus. S trochou trpělivosti i ty budeš svědkem proměny. Opravdu to vyzkoušej a rozšiř. Ta zvířata ti poděkují. Přísahám.

Krvavý den

12. listopadu 2011 v 20:32 Temný pes
Tak, máme tu další dílek našeho hafíka :D Snad se bude líbit...

Šanja vstala a podívala se na vycházející slunce. Bylo nebezpečně krvavé.
"Slunce krvavé jsou nepříjemnosti veliké."odrecitovala tiše a zadívala se na krvavý kotouč.
"Dobré ráno, šéfe."ozval se náhle Ark a vyrušil ji tak z jejích úvah.
"No nazdar."zavrčela Šanja.
"Nějaká nabroušená."posmíval se Ark.
"Ne víc než obvykle."protáhla Šanja sladce. "A co ty, že jsi takový veselý?" V jejím hlase byla skrytá hrozba.
"Nevím. Mám rád svítání. A když je rudé, je zajímavé."vysvětlil Ark.
"Nikdy si neslyšel že krvavé svítání znamená krvavý den?"vykulila Šanja oči.
"Ne."odpověděl Ark s klidem.
"Tak sem ti to právě řekla."ušklíbla se Šanja.
"Mov děkuju, ó Božská."zavrčela Ark kousavě.
"Nemáš zač, ó hlupáku."vrátila mu to Šanja s takovým klidem, až Ark zamrkal.
"Divím se, že svými vědomostmi vrháš na takového ubožáka, jako jsem já."snažil se ji utřít.
"Tak to jsme dva."zasmála se Šanja.
"Och, i když mě urážíš, zní mi to jako píseň."Ark měl co dělat, aby zachoval klid.
"Výtečně. Protože mě baví tě urážet, tuto píseň uslyšíš ještě hodněkrát."zvedla se a vyrazila ke Karolíně.
Ark běžel za ní. "Výborně, ó má paní. Jak se ti jen odvděčím?"
"Vzbudíš ji. To mi pro začátek stačí. Během dne ale určitě vymyslím další věci."pochechtávala se fena a ukázala na Krolínu.
Ark do spící dívky začal šťouchat tlapou. "Budeme ctí vám sloužit."
Šanja vytvořila zlomyslný úšklebek. "V to doufám, protože ti naložím takových úkolu, až se zblázníš."
"Já jsem blázen, ale do vás."usmál se Ark.
"Tak to tě zklamu, já tě nesnáším."oplatila mu úsměv.
"Ach! Zlomilas mé srdce!"Ark přestal šťouchat do mručící Karolíny a dramaticky se zhroutil na zem.
"Škoda. Potřebuju nového poskoka."zavrčela s úšklebkem.
"Mam bejt nahrazen takovou chvíli po svý smrti?"Ark překvapeně zvedl hlavu.
"Zatim ještě žiješ, tudíž to nemusíš řešit. Tvým prvořadým úkolem je vzbudit ji. Pak se budem bavit."odbyla ho Šanja.
Ark protočil oči a šťouchl čumákem do Karolíny.
"Já chci spát!"zamručela dívka.

BloodMoon

12. listopadu 2011 v 11:39 | AranisLea |  Online hry
Co? Super fantasy hra (něco jak SF, ale lepší XD)
Kdo? Vim já? Sem tam teprv tři měsíce XD
Kde? ZDE
Peníze: Zlaťáky a hematity
Moje přezdívka: Lea, Leonie (obě S1, neptejte se proč, sama nevim...)

Tato hra je něco jako lepší verze SF.

Na začátku si vyberete, jestli chcete být vampýr, vlkodlak nebo lovec. Já osobně preferuju vlkodlaky :-)

A pak vzhůru do hry! Na začátku vás čeká tutoriál, kterým vás provede sympatická upírka (tedy, vlkodlaky provede sympatická upírka) a u které se budete stavovat pro úkoly. Tady není hlídka, tady je Hrobař, opět návod na prachy je stjený jako u SF.

Mazlíčci tu nejsou, ale taktéž se aréňácký nepřítel nikdy v životě nedozví, kdo ho to smetl :P Při výběru vzhledu postavičky si musíte u vlkodlaka hlídat dvě věci: za 1. je to lidský vzhled, který na vás vykoukne hned, za 2. je to vlkodlačí vzhled, který poznáte až při boji.

Máme tu něco jako úkryt, kde se pro vás bude zastavovat jistý chlápek, který vás nechá jít do Světa, kde pro něj budete bojovat.

HRU VŘELE DOPORUČUJU!