Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Maska aneb moudro nakonec

9. prosince 2011 v 16:12 |  Moudra jednoho cynika
Ach ano. Pod maskou. Co si pod tím představit? Spoustu hezkých, ale i hnusných lidí. Takzvaných "BFF" se tohle týkat nebude, tohle se bude týkat toho, co se týká masek, které si nasazujeme ze strachu. Všichni z vás, kdo to četli minimálně jednu takovou masku máte. A když ne, nejspíš jste "BFF" a proto neznáte Masky strachu. Zde jsou ty nehlavnější:

1. Maska "Bez názvu". Ano, tato maska nemá název. Je to maska někoho, kdo neví jak říct svou kritiku nějaké osobě. Nezkritizuje ji za zády, ale zalže jí a pravdu si nechá pro sebe. Je to maska strachu o přátelství. Víte, že se nějaká osoba chová jako debil, ale neřekenete jí to. Je to strašná maska co vás udusí zevnitř. Je sice těžké, říkat pravdu, ale občas je to nezbytné. Musíte to podat taktně a jemně a přímo. K lepšímu pocitu z toho, co jste udělali, v případě že na vás druhá osoba zaječí, to sice nepřispěje, ale člověk alespoň zjistí, že jeho friends je kretén.

2. Maska "Drsňáka", člověka co se tváří jako smirkový papír a je hnusný a nepříjemný. Dobře to skrývá tajemství. Není to žádná super slast, ale pokud chcete uchovat svá největší tajemství, tak to určo funguje. Lidé se vám pak z daleka vyhýbají, nemluví s vámi a bojí se vás. Ale pak si zase nemáte s kým pokecat a může to být dost smutné. Takoví ti hyperdrsňáci, co jsou drsní, protože jsou pitomí vás poslouchat nebudou. Je to těžká maska, ale nikdy jsem ji neměla a jsem za to ráda. Občas půsbím jako tvrďák, ale nechci to. Je to těžký.

3. Maska "Normála" a to má mega uvozovky. Jinými slovy, tváříte se, jako že nevybočujete z takzvané "společnosti", aby se na vás lidi nekoukali skrz prsty. Ano, tuto masku dobře znám. Člověk ji nosí ze strachu, že se mu budou smát/budou na něj hnusní/nebudou ho chápat. Je to velice těžká maska a nejlépe ji nosí lidé, co nedokáží vyjádřit své názory, popřípadě za ně bojovat. Moje názory a sny spousta lidí nechápe a tak jsem si zvykla nechávat si je pro sebe. Nesnažím se tvářit, jako že všemu rozumím, ale oni si myslí, že si hraju na vědce a tak jsu hnusní. Ale občas se objeví něco, za co se do krve pohádám a je průser. Je to opravdu těžká maska a udržet si ji, není snadné. Ale mám strach, že se na mě budou všichni dívat skrz prsty atd. Řeknu vám, žádná slast.

4. Maska "Pohody". Ano, tuto masku mám na sobě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Tvářím se, že sem happy a v pohodě a přitom bych se nejraději rozbrečela. Tahle maska skrývá skutečné pocity, kterých se bojím a neumím si s nimi poradit. Neustále vtipkuju a směju se, poslouchám ostatní, pomáhám jim, na otázku jak je odpovídám "Dobrý" a někde vevnitř chci, aby někdo poslouchal mě, abych před někým mohla brečet, aniž by se ušklíbl. Moje matka je výborný posluchač, jenže té se nedokážu otevřít. BFF? Ne, děkuji pěkně. Jednak jsem vážně škeble a nedokážu se rozevřít, jednak by mě asi neposlouchala... Těžko říct. Žádná slast žít pod touto maskou, to vám můžu říct.

Nejlepší je masku nenosit, shodit ji a být sám sebou. Říkat pravdu, ukazovat slabosti, vybočovat a nebý neustále happy a kdyspozici. Ale kdo to dokáže aneb moudro nakonec: "Opravdová statečnost není nemít strach, ale umět se svému strachu postavit."

P.S. Ne, netvářím se, že tomu rozumím, tohle je můj OSOBNÍ úhel pohledu na věc, ale rozhodně to stojí za zamyšlení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jantárek Jantárek | Web | 9. prosince 2011 v 16:25 | Reagovat

Páni! Vážně ohromný článek, a citát na konci je opravdu..výstižný :))

2 K. K. | 9. prosince 2011 v 16:51 | Reagovat

ahoj, můžu tě poprosit o ozdobu ? Zabere to jen pár vteřin a moc mi to pomůže...
http://vanocni.datart.cz/kristyna-n--si-preje-smartphone-nokia/
Děkuju moc, a sorry za reklamu... :)

3 Katie Katie | Web | 9. prosince 2011 v 16:55 | Reagovat

Řekla bych, že se to týká i BFF. Vždyť i ty nejlepší kámošky mohou mít nějaké masky..:)

4 AranisLea AranisLea | Web | 10. prosince 2011 v 11:49 | Reagovat

[1]: Děkuju :-)

[3]: BFF v úvozovkách ;-) Takový ty, co tě za zády pomluví ;-) A jinak ano, mohou. Mám před svou BFF masku 4 :-(

5 Enfersis Enfersis | 10. prosince 2011 v 20:30 | Reagovat

Moc pěkný... Takhle bych se asi vyjádřit nedokázala. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama