Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Co to vlastně je?

2. ledna 2012 v 15:15 |  Moudra jednoho cynika
Ano, jsem zpět a opět vás hodlám nudit svými kecy na téma týdne. Nejspíš vám to bude připadat nudný a trapný, ale je to můj pohled na věc a byla bych ráda, kdybyste se nad tím zamysleli.

Co to je, Cesta za lepším životem?
Je to cestam při které se raketovou rychlostí dostanete na nejvyšší příčky oblíbenosti?
Je to chvíle, kdy se dostanete do nějaké kraviny od Walta Disneyho?
Je to prostě tak, že jeden den jste obyčejní a druhý den vás každý zná?
Je to chvíle, kdy jste zpěvačkou/zpěvákem nebo hercem/herečkou (ideálně obojím) a každý vás zná?
Je to sláva?
Je to bohatství?
Je to oblíbenost?
Já vám to řeknu: Ne-e. A proč? Tak se podívejte:
Každý neustále vzdychá nad tím, jak je život nefér a jako příklad může uvést některou z m,oderních hvězd: "Zac Efron je slavnej, proč ne já?" A co on dokázal? Naplácal si na palici gel a ukázal se v nějaký trapárně od Walta Dysneyho (ano, nenávidím High school musical). Takže, milí zlatí, tohle není cesta za lepším životem, tohle je cesta za průsreme. Až mu to stoupne do palice, tak se někde vožere, selžou mu játra a jakej byl? Fajn, jestli ho to baví, tak nemam námitek, ale nedokážu si představit, jak někoho může bavit, číst si špínu kterou na něj hážou lidi. To je fakt lepší život. Radši budu zpívat ve sprše a hřebelcovat koně ve stáji, než abych si četla špínu, kterou na mě někdo hází (a ne, nevim jak to je, v Bravu hledam jen zajímavý články a eskapády hvězd mezi to fakt nepočítam). Svět je fér. Stejně tak i život.
Takže jako co beru lepší život?
Když mam přátele.
Když mam lásku.
Když mam štěstí.
Když mam možnost psát příběhy a plnit tak svoje sny.
Když mam možnost obejmout svoje rodiče.
Když mam možnost pohladit po nose svou kobylku.
Když mam svobodu vyjít ven a sednout si někde v lese na pařez, zatímco se hledaj houby.
Když mam chuť se smát.
Když mam chuť žít.
To je lepší život. To je to, kvůli čemu stojí za to žít. A cesta k němu není raketová. Je složitá. Neexistující. Tuhle cestičku si každý musí prošlapat sám. Sledovat i ty nejmenší úspěchy a radovat se z nich. Třeba založit blog a dávat tam svoje obrázky/příběhy. Sledovat, co je ještě třeba zlepšit a radovat se. Jít si za svým. Domáhat se vysvětlení, proč se to nelíbí. Kašlat na žárlivost ostatních a soustředit se na ty, co vás upřímě chválí nebo vám dopřávají konstruktivní kritiku. I to je svým způsobem pochvala, protože ve vás něco vidí a chtějí vám pomoci. Nebýt hnusný a agresivní. Snažit se. Jednou se určitě dostaví úspěch. Ale nesmíte povolit. Odměněna je pouze snaha. Odměna nemusí být vidět (davy miláčků). Stačí, když budete vědět, že jste si splnili sen a budete z toho mít dobrý pocit.
A v tu chvíli jste našli lepší život. Lepší život je vlastně štěstí. A pro každého to znamené něco jiného. Ale vždycky, vždycky to bude těžké. A konec bude vždycky, vždycky nádherný.
Já se žádným z těch typů řídit nedokážu. Často mívám depresi a jsem velmi sebekritická. Ale i já jsem začala něco dělat. Dokopala jsem se k tomu, abych příběh rozesílala po internetu. Pak sem (sice jiný) svoje výtvory začala dávat sem na blog. ZKuste to i vy. Nemusíte se bát. Ale stujte si za tím, co chcete. Popouštějte uzdu své fantazii a radujte se ze sebemenších úspěchů. Saionara a hodně štěstí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 15:28 | Reagovat

Žít a vědět, že mám to štěstí a žiju, o tom to je. To s tím gelem na palici Zacka Efrona mě pobavilo :D

2 Amanda Amanda | 3. ledna 2012 v 23:57 | Reagovat

Tohle je dobrá úvaha, ale já nemám žádnou kobylku, kterou bych pohladila po nose.xDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama