Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

To fakt nepomůže!

13. ledna 2012 v 20:32 |  Moudra jednoho cynika
Opět ze sebe nedělám inteligenta, nýbrž pouze ukazuji pohled na věc :)

Co to je, pomsta? Když vám někdo kopne do tašky, kopnete mu taky do tašky, on vám to zase oplatí, pak zase vy jemu a takhle se budete kopat až do skonání věků? No, gratluju, to to dotahnete daleko, to ano.

Při pomstě to můžete dotáhnout až do vězení (aneb spravedlnost nade vše!), i když to může být oprávněné (opakuji předchozí výrok). Pomsta není zrovna výhodná, ani dlouhodobá, ani okamžitá. Ať děláte co děláte, dotáhnete to akorát do p*****. Ano, přesně tam. Pokud se tu vyskytne nějaký milovník pomst, a bude se ohánět Chamurabim, budu se ohánět placatou zemí :D Pomsta je špatná věc a to hned z několika důvodů:
1)MŮŽE UBLÍŽIT ZVÍŘETI! Ten je asi nejzáávažnější
2)ublíží "mstiteli"
3)ublíží oběti
4)ublíží spoustě nevinejm okolo vás.

1) Ano. Spousta lidí, je nas****, jak se jim zase něco nevyvedlo, popadne psa (kočku, králika, to je fuk) a zmlátí ho do krve. Tomu se říká hnus. Doufají, že když si na nějakém živém tvoru vylijí svoji zlost, pomstí se za "všechna příkoří, která se jim stala" (obvykle se jim nestane ani jedno), tak svět zase bude fajn. Jenže svět se na ně vykašle, tak svého čtyřnohého mazlíčka mlátí čím dál tím víc. Mazlíček se stane zlým, taky se začne mstít a rovnou se dostáváme k bodu 4. Aneb svět je propojený, ale too je vedlejší.

2) Jj, zní to neuvěřitelně, ale pomsta ho může sežrat zevnitř a z něho se stane nicka, závislá jak na pomstě, tak na drogách/chlastu. Takže kdo nakonec skončí nejhůř? Nejspíš mstitel, kterému hrozí rozpad vvztahů (pokud je vůbec někdy měl), závislost, ztráta baráku, popřípadě vězení. Jak růžové výhlídky. To se na to radši vykašlu.

3) Samozřejmě, může se stát, že si to ona oběť zaslouží, ale co když je to nějaké nevinné zvíře, nebo prostě jen pocit, že danému člověku musíme ublížit? Že nám kdysi dávno něco provedl (už ani nevíme co, jestli vůbec něco) a tak mu to musíme oplatit? Teď buďte chytrý.

4) Tady vám dám jen příklad, pochopte ho: Chlápek, má rodinu, jenže tu mu někdo vyvraždí. Policie pátrá, dopátrá to k jinému chlápkovi, jenže pro nedostatek důkazů s tím nemůže nic dělat. Chlápek vezme spravedlnost do svejch rozklepanejch, už notně vožralejch, pazour "vraha" zabije, a ejhle! on to udělal někdo jinej. Nebo, jako v případě mazlíčka: Ženská má vztek na celej svět a mstí se na svém psovi. Ten je čirou náhodou cvičenej jako bojovej. Jednou se pes nas***, zabije paničku a začne vraždit po městě (na to mám vymyšlený celý jeden příběh). Zamislete se nad tím, co děláte, a že pomsta je to poslední, co vám pomůže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Hanka* *Hanka* | Web | 13. ledna 2012 v 20:49 | Reagovat

to týrání zvířat je hnusný!ale s tím chlápkem když mu vyvraždí rodiny to už je zase podle mě napůl fér protože on by za to měl jít do vězení a když nejde tak se má trápit že třeba zije ještě ají jeho?to už snad ne..

2 AranisLea AranisLea | Web | 16. ledna 2012 v 12:27 | Reagovat

[1]: Ono, s tim vrahem, zase to musí bejt na 100%, jinak zabiješ někoho nevinnýho a může to pokračovat do aleluja ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama