Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Za dveřmi je klaun

11. ledna 2012 v 23:08 | Eliška |  Příběhy
Tohle napsala moje best friends o slohovku :D Sem si to pučila, uvádim ji jako autora a nevadilo jí to :D Všechno v cajku :D Jen tak mimochodem, ta podobnost s Cirkusem je čistě "náhodná" (aby ne, když sem jí to poradila XD)
P.S. Pokud je tu někdo s klaunofobií (jak nazývam strach z klaunů), asi by to neměl číst...

Ellie je osmiletá holčička, která miluje cirkusy. Žije v malém městečku Silenthill, se svou matkou a sestrou. Otec je opustil ještě když byla děvčata malá.
Jednou přijel do města cirku, Cirku Monstruoso, stálo na letáku, který přišel ranní poštou. Když si to Ellie přečetla, byla nadšená. Pak í ale maminka zklamala, protože jí řekla, že ten den, kdy je vystoupení, nemůže. Ovšem Elliina sestra řekla, že s ní půjde. A k Ellie se vrátil pocit radosti.
V sobotu ráno 31.10. vyrzily. Ellie kolem sestry poskakovala a výskala. Když dpraziy k cirkusu, hned u vchodu je přivítal mim, který předváděl svou smrt. Kathy to trochu vyděsilo, neměla taková vystoupení ráda. Přišly brzo, tak se mohly usadit do první řady. Když se všichni usadili, v sále se setmělo.
Všechna vystoupení se lidem moc líbila, hlavně Ellie, ale když přišel na řadu kouzelník, její nadšení se zvýšilo. Předváděl různé kousky a poto se na jevišti objevila škříň. Kouzelník požádal publikum o dobrovolníka. Přihlásilo se mnoho zájemců, ale kouzelník upřel oči na Ellie, jejíž ruka se zvedla mezi prvními. Vyšla radostně na jeviště. "Jak se jmenuješ, holčičko?"zeptal se kouzelník. "Ellie!"představila se. Kouzellník ji požádal, aby si vlzela do té skříně. Ellie to udělala. Zabouchly se za ní dveře a Elli zaslechla, jak zapadla "zástrčka". Najednou se s Ellie začalo všechno točit. Ve skutečnosti se ale skříň netočila. Ellie se začalo dělat špatně. Skříň se zastavila. "Zástrčka" se zvedla a dveře se oteřely. Sál byl prázdný. Kouzelník nikde. Sestra nikde. Ellie byla sama. Opatrně vylezla ze skříně. "Kathy! Haló! Je tu někdo,"zavolala polohlasně. Nikdo se neozval. Elli vyšla ven ze stanu a rozhlédla se na obě strany. Všude stály karavany, klece pro zvířata a jiné obytné prostory. Ale stále nikde nikdo. Ellie se šla porozhlédnout. Za cirkusem stála budova. Nápis na ní byl starý a otlučený, takže ho nešlo přečíst. Jen co vešla dovnitř, uvědomila si, kde je. V zrcadlovém bludišti. Prošla ho rychle, na zábavu nebyl čas. Vyběhla ven po kovových schodech a přitom zakopla o cosi stranou. Podívala se na tu věc a uvědomila si, že je to plyšový klaun. Nevšímala si ho. Chvíli pobíhala po celém areálu a už skoro plakala, ale když přiběhla zpět k hlavnímu stanu, uviděla na druhé straně areálu, mezi obytnými karavany, postavu. Byl to klaun. "Halóóó!!!"zavolala Elli. Klaun se neotočil. A tak přišla blíž. Neuběhla ani pár metrů a klaun se pomalu otočil. Nebyl ošklivý, dokonce byl přímo srandovní.
"Nevíš náhodou..."dál se Ellie ale nedostala. Klaun totiž vytáhl z kapsy nůž. Elli se lekla a klaun se zazubil. Dala se na útěk. Několikrát zakopla, ale zase se zvedla. Zaběhla zpět do zdrcadlového bludiště. Po cestě si všimla, že plyšový klaun zmizel. Zamyslela se a zjstila, že plyšák byl úplně stejný, jako její pronásledovatel.
V bludišti se chvíli motala, viiěla odraz klauna ve všech zrcadlech. Ale kdyby ho neviděla, stejně by věděla, že je za ní. Jeho smích se rozléhal po celém bludišti. Běžela dál až doběhla do slepé uličky. Na cestu zpátky bylo pozdě. Klaun už se k ní přiblížil na pár kroků. Elli se svalila na zem, ale neomdlela. Slyšela jeho smích, pořád blíž a blíž. Klaun už se napřahoval. Ellie zavřela oči... A když je otevřela a rozkoukala se, zjitila, že je doma. Usnula na gauči. Mamka byla někde pryč a sestra nahoře v pokoji. Někdo zaklepal na dveře. Bylo 31.10. večer. Byl Halloween. Ellie šla otevřít. Za dveřmi nikdo nestál, jen na zemi ležela plyšová hračka. Plyšový klaun. Ellie zaječela a omdlela.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama