Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Nečekané shledání

23. dubna 2012 v 17:54 |  Temný pes
Sem superzlá a rozhodla jsem se vás potrápit. Nejdřív dlouho nic a pak tohle :D Mimochodem, Dorat fakt nepochází z Dort, jasné? :D


Šanja mlčky zírala do křoví a snažila se utřídit si myšlenky, pochopit zvláštní situaci a nějak se vyrovnat s tím, co říkala Karolína. Kent... To jméno znala a nenáviděla. Nechápala, co se děje, ale bylo jí jasné, že tohle celé skončí katastrofou. Velikou katastrofou.
Potřásla hlavou, aby si z očí vytřásla kapky vody a zaúpěla.
'Proč zrovna já? Co se to tu děje? A co znamená Kent? Náhodu?'honilo se jí hlavou, zatímco zírala do křoví. Zpoza křoví vycházely nepatřičné zvuky a pachy. Za tím křovím byl někdo, kdo tam být rozhodně neměl.
Šanja se s povzdechem zvedla. Věděla moc dobře, kdo to je. Beze spěchu kráčela ke svým bývalým spolubojovníkům. Nebála se nechat Arka a Karolínu samotné. Neměla důvod. Vůdce této pidismečky měl pidimozeček a byl tak přesvědčen o své velikosti, že ho nikdy nenapadlo vymyslet i tu nejprimitivnější lest. Šanja ho nenáviděla, ale teď jí přišlo vhod, že je vystopoval zrovna on.
Protáhla se křovím, trošičku zrychlila a za už mu stála tváří tvář. Pobaveně zavrčel.
"Šanjo, Šanjo. Ty a člověčice? To mě překvapuje."zavrčel posměšně. "O té kořisti ani nemluvím."
"Ty jsi mě našel? Irate, ty mě překvapuješ. Čekala sem, že tím pověříš nějakou kočku, nečekala sem, že ty, sám, osobně a zde. Na lidském území."odfrkla si pohrdavým tónem. Smečka za jeho zády na ni zavrčela. Šanju tím z míry nevyvedli. Znala tyhle mlaďochy. Keců plná tlama, ale skutek utek. I Ark se rval líp než oni.
Irat vyrazil. Šanja před ním uskočila stejně snadno, jako by skákala po kamenech uprostřed letní dne. Irata to dohánělo k zuřivosti. Opět se vrhl vpřed a ani ho nenapadlo, že Šanja opět uskočí. Nebo že mu dopadne na záda a zahryzne se mu do krku. Zaškubal sebou, ale nevěděl, jak se z toho dostat. To už se na Šanju vrhli i ostatní. Bylo jich pět a kousali se slepou zuřivostí a bez jakékoliv souhry. Fena si stihla všimnout, že se koušou i mezi sebou. A použila podobnou taktiku. Oháněla se kolem sebe zuby a tlapami a na tělech jejích protivníků valem přibývaly škrábance.
Zarafla se jednomu hlupákovi do pracky a téměř mu ji urvala. To už na ni bez úspěchu zkoušeli stejný chvat i ostatní. Ale na Šanju si nepřišli. Ne nadarmo byla chloubou Temných psů.
Zakousla se do krku jednomu z těch floutků a on se odporoučel za Stříbrnou. Ostatní se stáhli. Šanje došlo, že právě zakousla Irata. Zbytek smečky ji obklíčil.
"Žádná škoda."zavrčela a od tlamy jí odlétly kapky cizí krve. Z prostoru mezi psy vyšel mohutný samec. Na rozdíl od ostatních neměl na těle ani škrábnutí.
Šanje se mimoděk naježila srst na krku. Irat byl idiot, ale tenhle pes, to byla jiná. Byl inteligentní a vypadal nadějně.
"Chtěl bych ti poděkovat, Šanjo. Zbavila si mě soka. Je to od tebe velmi milé."prohlásil lehkým konverzačním tónem.
Šanja násilím přinutila svou srst lehnout. "Když můžu, ráda pomůžu, Dorate. Předpokládám, že budeš lepší než tvůj zesnulý bratříček."
Dorat vycenil zuby, jak se Šanja dotkla utajovaných rodinných svazků. "To se neboj, má milá. Je škoda, že jsi utekla. To bylo kvůli tomu tvému... tvému... Jak se jmenoval? To je jedno. Šanjo, fena tvých schopností a úspěchů může mít miliony těch nejlepších partnerů. A ty se táhneš s nimi? Copak to je za logiku? Škoda že si promrhala příležitost. Další už nedostaneš."
"To mě mrzí."zavrčela Šanja tónem, ze kterého bylo patrné, že je jí to zcela ukradené. Olízla si krvácející tlapu a úkosem se podívala na Dorata. Pes dával najevo své dokonalé sebeovládání. Šanja věděla, že dostat se mu na kobylku pouze urážkami je úkol nad její síly.
Za zády se ozvalo zavrčení. Bylo to zavrčení tak známé, až Šanja nechápala, proč ji tak překvapilo. Napůl se otočila, aby se podívala do přimhouřených očí Arka.
"Copak je to tu za sněm? A proč sem nedostal pozvánku?"zeptal se kysele.
"Protože mršinám se pozvánky nedoručují. Bez urážky kamaráde."nasadil Dorat konverzační tón. "Šanjo, zná tento milý psík tvou minulost? Jen mu všechno hezky povyprávěj, mi máme času dost a ještě se setkáme." Spolu s ostatními pomalu couval do posdrostu až úplně utekl.
"Jakou minulost?"zeptal se Ark zvědavě, přičemž neschoval zuby. Výsledný dojem byl zvláštní.
Šanja horečně přemýšlela. Z tohohle se nedostane snadno. Z tohohle ne. Ale jedno řešení by tu bylo. Ano, tohle je jediné.
Zhluboka se nadechla a vrhla na Arka omluvný pohled.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Black Black | 23. dubna 2012 v 20:09 | Reagovat

no konečně další super úžasná kapitola :-) A Dorat prostě zní jako Dort :-D  :-D  :-D

2 D'Evil D'Evil | Web | 24. dubna 2012 v 20:08 | Reagovat

Ooooo...! Nádhera. Další další další!

3 Raven Raven | Web | 24. dubna 2012 v 20:09 | Reagovat

Krása .  Já prostě Šanju žeru !!!

4 Inka Inka | E-mail | Web | 25. dubna 2012 v 22:03 | Reagovat

[1]: :D
to jsem zvědavá, co mu Šanja poví :-D

5 Majkelina Majkelina | Web | 27. dubna 2012 v 11:25 | Reagovat

Super. Kdy bude další? :D

6 AranisLea AranisLea | 27. dubna 2012 v 16:52 | Reagovat

[1]: Prej Dort! Já se s tim vymejšlim celý dvě vteřiny a ona pak prohlásí" ...Dort"! A děkuji :-)

[2]:Děkuji. Pokusím se co nejdřív :-)

[3]: To jsem ráda :-)

[4]: Jop, to je to, co ještě nevím :-D

[5]:Děkuji. Pokusím se brzo, ale nevím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama