Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Dendrologická zahrada Průhonice

6. května 2012 v 18:38 |  Deník cestovatelky
Teď nejspíš silně potěším příznivce stromoviny naší domoviny ( i když, nazvat Čínskej modřín stromovinou naší domoviny je tak trošku na palici) :D Ale ti budou asi jediní... Protože co se dá čekat od denrologický zahrady (kde sem jen tak mimochodem byli ve čtvrtek, přičemž je dnes neděla a nikoho to nezajímá) jinýho, než že tam bude fůra stromů? Například Javor Jasanovitý (nebo obráceně :D), což, jentak mimochodem, pěkně zmotá palici?

Ale popořádku. Já se připojila do dendrologický zahrady snad z pomatení smyslů, než z čehokoliv jiného (jo, mám turistickou známku! Sem best).
Každopádně, cesta by se dala popsat větou z filmu Na samotě u lesa "A ch***e a ch***e". Fakt, celou cestu lilo jak z konve (já si blahořečila, že mam deštník), na vokně autobusu to (ze vnitř!) byly učiněný Niagáry (jinými slovy, slejvák byl i v buse) a já si ještě víc blahořečila, že mam ten deštník. Prima školní výlet. Měla sem chuť zabořit hlavu do písku. Jenže nikde poblíž nebyl písek. Škoda.

V dendrologický zahradě (pochopitelně) nepršelo, takže ten pitomej deštník sem ve finále měla úplně zbytečně. A to se to teprve rozjíždí!
Dostali sme jakýsi desky, na kterej sme měli psát do jakejchsi papírů tužkama, který sme si měli přivízt. Kamarádka žádnou neměla, tak sem si zahrála na hodnou a pučila jí svou. Celou tu dobu jsme si tedy psli do těch šáhlejch papírů jednou tužkou (nechápu, co sme si vlastně měli psát, ale to je vedlejší). Vlastně sme jen křížkovali stromy, co sme po cestě viděli. K čemu to jako bylo dobrý neprozradim, páč to sama nevim.

Park jako takovej byl hezkej, i když já ze všech těch stromů poznala snad jen břízu (ani tu pitomou lípu sem nepoznala, to sem teda vlastenec :D). Měli tam i hodně tulipánů (hezký, hezký kytičky, ty tulipány, líběj se mi). Taky tam měli jakousi břečku, ve který sme měli hledat jakýsi živočichy, lovila to tam kamarádka, mísou, já bych tam spadla a potom, co sem tam viděla tu pijavici velkou jak mlok, sem ani neměla chuť. Samozřejmě. Ale byly tam i pěkný žáby a ti mloci ( a ty pijavice, na ty prostě nezapomenu...).
Taky tam měli spoustu smutečních vrb (muj oblíbenej stromeček). Miluju smuteční vrby! Ale ani ony nezakryly rybník plnej chcíplejch kaprů... Alejinak tam bylo hezký prostředí :D I takový malinkatý stonheg (či jak se to píše) tam bylo :D

Ke konci se jedný holce udělalo zle a tak jí odvezli k východu (jediný místo se záchodama) a my všichni bledí závistí sme jak blbci v tom vedru ťapali dál.
Projít mezi živejma plotama, šup na lavičky do altánku. A tam poznávačka. Tady se jedna propiska ukázala výhodná z mého taktického hlediska, protože když sme si ji nenápadně předávali, já si mohla v klidu a míru opisovat. Učitelka normálně vidí všechno, jenže tady nebylo z čeho podezřívat :P "Kdo na to jde od lesa, koupí auto od Esa" :D

Ale cesta zpátky, to byl teprve horor. Kam se na to hrabe Kruh. Jela sem na jiným místě, než před tim, tudíž sem teď měla před sebou sedačku, kterou kdysi kdosi poblil. Krása. Díky bohu, že sem půlku cesty prochrněla. To bych za bdělosti prostě nedala. A aby toho nebylo málo, bus nás na přání naší učitelky (arrrrrrrrgh!) vyložil u hřiště. Takže, zatimco malí pobíhali jak postřelený vzduchovkou, já a kámošky sme dřepěli na lavičce a tvářili se, jako že tam vůbec nejsme. Nebo jako mrtvoly . A učitelčina věta "Vás to nějak zmohlo" byl hotovej Vtip za stovku. Jak se tomu mohla smát asi nepochopím...

Dendrologická zahrada je hezká (i když louka za barákem je úplně stejná, tudíž to uvítají především městský obyvatelé), ale jet tam se školou (a ještě s tou naší!) se jaksi nedoporučuje...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Black Black | 7. května 2012 v 22:13 | Reagovat

Tak to musel být fakt výlet za všechny prachy :-D  :-D  :-D prej pijavice :-D

2 ariven ariven | Web | 7. května 2012 v 22:19 | Reagovat

No tvl! :-D  :-D Tak to sis pěkně užila...hlavně že se ti ty kytičky líběj ;-)

3 AranisLea AranisLea | Web | 8. května 2012 v 20:35 | Reagovat

[1]: Se směj, ale ona byla fakt hnusná :D

[2]: Jo, kytičky měli hezký :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama