Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Jestřáb&Rybářka

4. června 2012 v 13:32 |  No prostě knihy
Pokud budete mít vyšší IQ než autorka tohoto článku, možná to pro vás bude i napínavé. Jenže to musíte mít vyšší IQ a nečíst jako první konec...

Název: Jestřáb&Rybářka
Autor: Simon R. Green
Díly: Hodně XD Asi osm, píšu jen první, další sem nečetla, bohužel...
K dostání: Jestřáb&Rybářka
O co go: (Z důvodů detektivního rázu této knihy se rozluštění případu skrývá až na konci, více méně, je psáno černou barvou, aby nebylo vidět a důrazně doporučuju ho NEČÍST! Popř. si nestěžujte, že sem vás nevarovala...)
No, každopádně, kapitán Jestřáb (křestní jméno neznámé) a kapitán Isobel Rybářka (udělali mi v tom guáš, ti dva sou manželé, ale aby měli stejný příjmení, to nééé!) jsou odvoláni z případu dětské prostituce (pěknej hnus), aby oddělali upíra. Prskaj kvůli tomu oheň a síru, ale šéf je šéf, tak držej hubu a krok a dou zabít toho upíráka. Samozřejmě, že se jim to povede, sou to přece členi Městské hlídky a hlavní postavy příběhu, že jo. Další fachou je ochrana Wiliama Blackstonea. Jenže to už se jim nepovede a Blacký je dead na večírku, který pořádá jeho přítel, čaroděj Huben. Dalšími pozvanými jsou čarodějka Vizuela (taktéž ochrana Blackýho), Dorimant, lord a lady Hightowerovi (taky ste si hned vzpoměli na Policejní akademii? Já jo!), Adam Lovec, Kateřina Blackstoneová (a tady to příjmení je stejný! Já se na to vykašlu!) a Bowman. To je asi vše, pokud si dobře pamatuju. Pic, pac a Blacký je dead, dýku v prsou a pohár s vínem opodál, ve svém pokoji a beze svědků. Pokoj je zamčenej, nevylámanej, no prostě průšvih. Vyšetřování začíná, podezřelí jsou vyslýcháni a ani Jestřáb (mnou řečený Jesty, páč se mi to nechce psát) a Isobel (mnou řečená Ryby, páč se mi to taky nechce psát) jsou v háji. Huben sešle izolační kouzlo a z baráku do baráku nikdo nikam nemůže. Sranda, což? Nicméně, výslech je na dvě věci a Jesty s Ryby rozhodnou, že se na to vykašlou a ráno, kdy vyprší kouzlo, to hoděj posilám a pudou si po svym. Jenže pak je oddělán Bowman. Má rozsápaný hrdlo. To už Ryby s Jestym musej zase začít makat. Tak vyšetřujou, vyšetřujou a stále nemůžou na nic přijít, ani pod kouzlem pravdy. To už je teda průšvih. Všichni musej bejt v jedný místnosti, jak rozkázal Jesty. Navíc zjistí, že si Huben v baráku drží sukkubu, což je neuvěřitelně svůdná démonka (svině :D) poslouchající každý Hubenův rozkaz... Čarodějíček je katapultován na první místo v seznamu podezřelých. V té době si Vizuela musí odskočit a Hightowerovi jsou s ní (???). Lady Hightowerová pak táhne na hajzl, lord někam do pryč a Vizuela je zabita stejně jako Bowman (rozsápaný hrdlo). Jesty se naježí jak kocour, když zjistí, že hned tři lidi porušili jeho příkaz. Ve stejný chvíli umírá Kateřina s dýkou v hrudníku. Ta krátce před tím přiznala, že měla poměr s Bowmanem, že když ho našla, neměl její manžel v hrudníku dýku a že ty dveře fakt zamčený nebyly. Sklenice s vínem se ztratila. Huben odchází do pracovny a střeží ho Hightowerovi. Lady zabije lord Hightower, který se změní ve vlkodlaka. Všichni tam letěj a vlkodlak svádí se sukkubou souboj na život a na smrt. Nejdřív zdechne Sukkuba, pak zabijou vlkodlaka. Lovec udělá nějaký čárymáry s vínem a uspí Hubena. Jesty je obeznámý s vyřešeným případem. Sou tam totiž dva vrazi. Jedním je vlkodlak a druhým je Adam Lovec. Ten jim vysvětlí svoje důvody a pokusí se Jestyho oddělat. Jesty a Ryby se nedaj a zabijou ho. To už je tu ráno, na živu jsou čtyři lidi z jedenácti. Ty vole (pardon).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama