Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Mělníííík!!!

14. srpna 2012 v 21:26 | AranisLea |  Deník cestovatelky
Huhúúúú, dnes jsem navštívila Mělník. A ještě tam pojedem. Opět máme nabráno víc, než dokážeme zvládnout :D Opět to není seřazeno tak, jak jsme na to šli, ale komu to vadí, ne?

Mělnické podzemí
Jojo, z toho jsem byla trošku (hodně) nervózní. To víte, pavouci... Naštěstí tam na ně bylo moc vlhko. Chudák ségra, mam podezření, důvodný podezření, že je klaustrofobik. Nicméně, podzemí zvládla slušně. Byla tam zima a vlhko, ale ta studna byla boooožíííí! Hluboká cca 60m (jo, nevidět to, nedokážu si to představit a ano, je to zaokrouhlený) a je to nejširší studna u nás a kdesi cosi, nicméně, byla fajnová. Chráněná mříží, samozřejmě. Neustále voda přitéká a odtéká, takže se tam lesklo světlo a voda byla dobře vidět. Nahoře se zase formovaly krápníky, takže vážně mňami a bet ironie :-)

Kostnice
Ségra tam nejdřív odmítala jít a pak pohoda, klídek, jazz. Já to měla naopak, protože dole byly pavučiny jako kráva. Naštěstí sem si jich všimla, respektive sem na ně byla všimnuta, až při odchodu :D No, jak už název kostnice napovídá, byly tam kosti. HYGIENA NEČÍÍÍST!!! Skutečný kosti. HYGIENA MŮŽE ČÍST!!! Hlavně ručičky, nožičky. Nad těma "stěnama" se pnul kříž poskládanej právě z kostí - symbol víry (to je v pohodě). Po jeho pravý straně byla ve "stěně" lebkama vyskládaná kotva - symbol naděje (to je trošku ujetý). Naproti kříži bylo srdce - symbol lásky (to už je hodně ujetý, ale na druhou stranu, proč ne). Na levo od srdce se nacházel nápis "Ecce Mors!", tedy přeloženo z latiny (zbožňuju latinu!) "Ejhle, Smrt!" (to mě dostalo do kolen a smíchy sem se přidusila). Pod křížem byl zase nápis "Co jste vy, byli jsme i my. Co jsme my, budete i vy." Věru pozitivní, toto. Strašná úchylárna, ale svym úchylnym, dost morbidnim zpúsobem to vlastně bylo krásný. A tý práce, jakou to muselo dát!!!

Vyhlídka
To. Bylo. Něco. Pokud ste se nepodívali doprava. Božský výhled na Labe tam jaksi kazila silnice, ale to se neřeší :D Labe/Vltava se leskly, nádhernej výhled akorát na soutok, no prostě luxus. Kdo by u toho nechtěl bydlet? Snad si to jednou projedu na lodi...

Věž
Kam se na tohle hrabe vyhlídka. No, pokud odečteme ty schody, že. Ale výhled luxusní. Už sem tu psala, že bych chtěla bejt ptákem? Jo? Sorry :D Hodinovej strojek (fajn, to neni luxus) a zvony (nevim, jak dalece jsou funkční, ale nechtěla bych kolem nich procházet v poledne!) a výhled na Mělník a na soutok a... A po všech těch podzemích příjemná změna :D Mňami :D Sice sem si málem rozbila hubu na schodech, ale nešikovný maso musí pryč (nesmim to brát doslova, jinak tu za chvíli bude dřepět kostlivec... Ne, že by se změnilo hodně věcí). Ale, jak už jsem řekla, vyhlídka jak na ptačích křídlech (bez houpání). Luxus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Inka Inka | E-mail | Web | 18. srpna 2012 v 16:34 | Reagovat

jé, tys byla na Mělníku! hustý! :D já tam taky byla... asi milionkrát! :D a ty zvony na věži fakt fungují :D a viděla jsi v dálce Neratovice? (ty nelze přehlédnout) tam bydlím a z Mělníka tam vede cyklostezka... XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama