Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Leden 2013

Skloňování ženských jmen

31. ledna 2013 v 22:45 | AranisLea |  Moudra jednoho cynika
WTF?! On někdo uvažuje, že bychom žili bez tohoto češtinářského skvostu?! Která vydlabaná feministka si zase jednou zavdala trošku moc ethanolu a nechala pochcípat příliš vysoký počet mozkových buněk?! No je tohle normální?!
O inteligenci naší drahé vlády se obvykle mluví jen záporně, ale zde opravdu zaváleli. Pochopitelně kladně. Představa, že by mě... Hm... Moje příjmení je druhá nejtajnější informace tohoto blogu (hned za adresou), tudíž budu pro tentokrát, originálně, Nováková. To příjmení se mi děsně nelíbí a kdybych ho měla, asi bych se šla zahrabat (spojení mýho křestního jména a příjmení by působilo dost prapodivně), ale možná právě z tohohle důvodu sem si ho vybrala.

Takže jsem Nováková, mám feministickou maminku a ta prohlásila, že kyby moje jméno bylo sklonné, bylo by to sexistický, tak mě do papírů nechala zapsat jako mladou Novák. A já bych maminku nenáviděla hned jak by kdekoliv veřejně prohlásili "slečna Novák, prosím".
Americká verze:
Jazz Saltzman - mužské jméno Jazz, nebo zkratka z Jessika?! Hm...
Česká verze:
Alex Popelář - Do prdele, to je kámoš nebo kámoška?!
A já bych se šla oběsit. Ale ono by to tak dopadlo, vždyť na starýho dobrýho Pepíčka už nenarazíte. Jakmile je vaše kamarádka Nikola ve skutečnosti Nicole, víte, že česká jména jdou poněkud do kopru. Ale to už je jinej článek.

Zkrátka a dobře, přijde mi to jako kravina. Akorát by to nadělalo spoustu zmatků a spojení jako "slečna Zeman" jsou dost o hubu a jdou proti všem mým českojazyčným instinktům (ne že ty by byly nějak zřejmý, ale z tohohle se mi prstě ježej chrouny).

Proti gustu žádnej dišputát, ale mužská verze mého příjmení končí na -ý. Představa, že se představím jako slečna *pííííp*-ý mi je dost odporná.

Shrnutí celého článku: MÉ příjmení by rozhodně mělo zůstat takový, jaký je. Oni ať si řikaj pro mě za mě Anežka Církevní, ale kdybych měla bejt Valentýna Novák, asi bych někomu rozbila hubu.

Medvídek z Bogoty

31. ledna 2013 v 15:00 | AranisLea |  Příběhy
Mam komplex, sem vzteklá, nedokážu pochopit, proč mě nikdo v okolí nechápe... Mno, užijte si tenhle (zlo)čin (psanej okolo půlnoci - prosím o shovívavost). Ačkoliv Lucii absolutně neznam a Medvídka z Bogoty bych mezi svých "Top ten" asi nezařadila, je to zde, protože se to hodí k tématu i k příběhu, kterej se zase hodí k mý náladě... Víte co? Tady máte příběh a já si jdu svoje komplexy vykecat ke SVÝMU milovanýmu medvídkovi Míšovi :P

Soutěž VVN

20. ledna 2013 v 18:53 | AranisLea
NE, NEPOŘÁDAM JÍ JÁ, NA TO MAM STRESU AŽ NAD HLAVU!
Nicméně, pořádají ji jisté tři holčiny (sorry za ten výraz, já si ho nemohla odpustit) a vypadá to velice zajímavě, jako každá (nanonymní) literární soutěž *pokud jsou anonymní, má je hodně ráda, pokud ne, nadšení pohasá :P*

http://lucky-kat.blog.cz/1212/soutez-vvn


Soutěž bude trvat něco okolo tří měsíců a budou tři témata (pokud mě nulové znalosti matiky neklamou, je to cca měsíc na téma, což je docela dost).

Takže doufám, že nás bude hódně, že se soutěž nezruší kvůli neúčasti a vůbec tak celkově, že to prostě bude fajn :-)
Mějte se a smějte se :-)


Teologie

19. ledna 2013 v 15:00 | AranisLea
Jsem člověk zvědavý a zvídavý a rozhodla jsem se, že se budu s*át do teologie. Začnu křesťanskou - satanskou.
Důvody?
  1. Normální Bibli má babička zhruba ve 150 výtiscích všech velikostí a barev, sáťáckou si můžu stáhnout z netu (valstně sem si ji stáhla tak před 10 min.) :P (například Slovanští bohové představují větší oříšek)
  2. Je to to nejjednodušší (při představě 2000 egyptskejch bohů mě jímá hrůza)
  3. Jsou nejrozšířenější a mam o tom nejvíce informací
  4. Hrozně mě to dráždí a já se nehci hrabat do něčeho, čemu nerozumim (andělologie a démonologie přijde na řadu později :P)
  5. Naseru hodně lidí, až se v tom budu hrabat a kritizovat to, což znamená další dvě věci:
  1. Chci to mít rychle za sebou
  2. Chci číst ty komentáře (třeba se zase jednou pobavim)
Upozornění:

1) Všechny informace mnou sesbírané budou pouze teoretické (na nějaký rituály se vám zvysko vy-víte-co)!!!

2) Nebudu žádné rituály učit, vysvětlovat nebo s nimi cokoliv provádět (je otázkou, zda-li je vůbec budu číst!)!!!!

3) Nebudu si brát servítky a některeý z komentářů k oběma Biblím mohou věřícím přivodit infarkt - NEJSEM ZA TO ZODPOVĚDNÁ!

4) Pokud jste si toto nepřečetli a šli jste rovnou k teologii rozpitvávajícím článkům, je to čistě VÁŠ SOUKROMÝ PROBLÉM A MOJE ZBYTEČNÁ STAROST!

Na začátku by sice měl bejt odkaz, ale je možný, že zapomenu, takže...

Vládci strachu

8. ledna 2013 v 16:25 | AranisLea |  No prostě knihy
Tady je ta slíbená Kulhánkovina :-) Pak bude následovat Stroncium a pak buď "Cesta krve" nebo "Divocí a zlí" - záleží na tom jestli budu dřív stahovat nebo čořit od táty :P Asi zase necham vykrvácet peněženku a koupim si vlastní knihy. Jo, to je dobrej plán. Upozornění: Po Vyhlídce na věčnost mi to nepřišlo tak vtipný, ale to už nic :-)

Co si vzít s sebou na pustý ostrov?

2. ledna 2013 v 13:04 | AranisLea
Tááák, tady sem, co sem tak povrchně četla, narazila na vodu, jídlo, kamarády, hygienický potřeby, zkrášlovací nesmysly a podobný pičičinky. Co bych si vzala já?
Na to vám odpoví následující vtip:
"Co je nejlepší vzít si na pustý ostrov?"
Odpověď: