Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Skloňování ženských jmen

31. ledna 2013 v 22:45 | AranisLea |  Moudra jednoho cynika
WTF?! On někdo uvažuje, že bychom žili bez tohoto češtinářského skvostu?! Která vydlabaná feministka si zase jednou zavdala trošku moc ethanolu a nechala pochcípat příliš vysoký počet mozkových buněk?! No je tohle normální?!
O inteligenci naší drahé vlády se obvykle mluví jen záporně, ale zde opravdu zaváleli. Pochopitelně kladně. Představa, že by mě... Hm... Moje příjmení je druhá nejtajnější informace tohoto blogu (hned za adresou), tudíž budu pro tentokrát, originálně, Nováková. To příjmení se mi děsně nelíbí a kdybych ho měla, asi bych se šla zahrabat (spojení mýho křestního jména a příjmení by působilo dost prapodivně), ale možná právě z tohohle důvodu sem si ho vybrala.

Takže jsem Nováková, mám feministickou maminku a ta prohlásila, že kyby moje jméno bylo sklonné, bylo by to sexistický, tak mě do papírů nechala zapsat jako mladou Novák. A já bych maminku nenáviděla hned jak by kdekoliv veřejně prohlásili "slečna Novák, prosím".
Americká verze:
Jazz Saltzman - mužské jméno Jazz, nebo zkratka z Jessika?! Hm...
Česká verze:
Alex Popelář - Do prdele, to je kámoš nebo kámoška?!
A já bych se šla oběsit. Ale ono by to tak dopadlo, vždyť na starýho dobrýho Pepíčka už nenarazíte. Jakmile je vaše kamarádka Nikola ve skutečnosti Nicole, víte, že česká jména jdou poněkud do kopru. Ale to už je jinej článek.

Zkrátka a dobře, přijde mi to jako kravina. Akorát by to nadělalo spoustu zmatků a spojení jako "slečna Zeman" jsou dost o hubu a jdou proti všem mým českojazyčným instinktům (ne že ty by byly nějak zřejmý, ale z tohohle se mi prstě ježej chrouny).

Proti gustu žádnej dišputát, ale mužská verze mého příjmení končí na -ý. Představa, že se představím jako slečna *pííííp*-ý mi je dost odporná.

Shrnutí celého článku: MÉ příjmení by rozhodně mělo zůstat takový, jaký je. Oni ať si řikaj pro mě za mě Anežka Církevní, ale kdybych měla bejt Valentýna Novák, asi bych někomu rozbila hubu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama