Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Stroncium

1. února 2013 v 22:07 | AranisLea |  No prostě knihy
Omezila jsem Černýho rytíře a položila ho na oltář knihám. Což je dost přínosný pro budoucí generace. Dobře, uznávam, Stroncium je krvák, krvák a komedie, nicméně mi to furt přijde o dost inteligentnější, nežamerický rodinný (?) komedie. Jak mě to na začátku nebavilo, ke konci byste mě od toho neodstřelili ani berettou. Konec je brutální. A když píšu brutální, myslim tim BRUTÁLNÍ!

Autor: Jiří Kulhánek
Díly: Jeden (akurát to ještě nepropojil... Divný :D)
K dostání: Absolutně netušim. Ale hledejte rychle, brzo už nebude :-(
O co go:

Longin Kandinsky (mam strašnou chuť řikat mu Pinocchio :P) žije na místě zvaném Luxor, kde bojuje s buňkami (velikosti paneláku). Pak se náhle z Luxoru dostane, respektive je dostán, a ocitne se v Majesty. Jak jinak, než se ztrátou paměti. Tu velice rychle nachází, stejně jako si najde cestu do šógunátu. A abyste se orientovali, řeknu, o co tu chódit: Majesty je místo uprostřed ledu, které je několik kilometrů vysoké. Jsme na staré dobré Zemi v roce 2145, nebo tak nějak. Všichni lidé žijí v majesty, které je ovládané Lloydem Bronem, čtvrtým baronem nwm-jak-dál. Longin je tajnym agentem Lloydových protivníků, Japonců (Kulhánek má pro Japonsko slabost - všimli jste si toho taky?). Lloyd si nechal vyrobit superodolný tělo žijící na chemii (kyanovodík. metan, kapalnej dusík, depilační vosk...), který mu Longin aktuálně trošku okupuje. Ilegálně. Luxor byl program v počítači s parpodivnou realitou (Longin tam byl 11 let - cca 10 hod.) a při řechodu do normální reality se jaksi dostal do Lloydova nově vyrobenýho, nepoužitýo těla. Kandinskyho původní tělo je předěláno na zombii - levnýho pracanta.
A teď má Longin novej úkol - dostat se na Titan, což by měl bejt novej domov. Mezitim mu ovšem vyvražděj všechny "přátele" (uvozovky jsou ze zjevných důvodů na snadě - chudák malá). On ovšem pokračuje v misi a na Titan se dostane. Jeho novej kámoš ho zradí a odstřelí. Jenže na Ttanu je dusíkatá atmosféra, a i když je z hrdiny jen hlava, docela rychle mu nový tělo doroste. A protože je chlapeček originální a blbej, dostane se na Měsíc, odtud na Fazolovej lán, kde jen tak mimochodem za pomoci zombie oddělá zrádce Alberta a zachrání jeho mučenou kolegyni Monicu, a pak zpátky na zem. Jenže na do Majesty, ale do ledovejch plání nad a okolo. Jsou zajati dalším nepřítelem Majesty a Lloyda - Svobodnými, geneticky uraveným kanibalskými vzbouřenci. Respektive Monica je zajata, Longin ne. Ten se pro ni taky vydá. Samozřejmě ji zachrání, spolu s ní i super bojovníka Corgena (už se trošku znaj). Bohužel je zajat a strčej ho do vězení. Tam díky svý schopnosti sloužit jako rádiopřijímač (ano, ví o ní už dlouho, soráč) zjistí, že jeho Japonští přátelé nebyli přátelé. To oni mu v mladém věku zabili rodiče, takže se musel starat o dva mladší sourozence *jímaji ji mdloby, má jen jednoho sourozence a má chuť prohodit ho oknem*, pak mu taky zabili ty dva sourozence a nechali ho věřit, že za to může systém. Dost hnusný. Longinova nenávist k systému tak byla velice dobře naplánovaná. Je dost vzteklej, přesto pokračuje v olánech svých i Japonských. apčíklad jak zveřejnit pravdu o Titanu. K pomoci dokope Corgena. Ten ho ale zradí a, potom co nasnímaj Longinovov tělo, ho přehodí Lloydovi, kterej chce svoje tělíčko zpátky. Pak jim všem nakope prdel Monica, která chce tělíčko pro svého snoubence. Takže odstřelí Lloyda a pošle Longina zpět do Luxoru. Ten je trošičku jinej, než jak si ho pamatoval (např. už s ničim nebojujou a, aby měli pokoj, ukazujou světu venku falešnou realitu - Matrix forever). Od jeho poslední návštěvy uběhl tak rok - co se divíme. Tam se seznámí se sympatickou Norbertou (Láááska jé láááska) a je odeslán zpět (strávil tam tři čtvrtiny roku - uběhlo 25 vteřin - jen pro orientaci). Zabije Moničina snoubence a Monicu odešle do Hellu (horší verze Luxoru), aby do jejího těla dostal Norbertu. Pak ke spolupráci znovu donutí Corgena a s New Monicou se zasnoubí. Když vede proslov (při snímání jeho těla velký Lloyd udělal novej prokec a tam řekl, že to je jeho tělo - dost fajnovej tah), něco mu dojde - byl jen loutka v rukách loutek (přímá citace nutná):
"Když jsem si představil to téměř nekonečné množství času, který Luxorští mají k dispozici, klidně se mohli pustit i do zdánlivých nemožností - třeba jak zevnitř své realitiy zmanipulovat svět venku, aby si myslel, že řeší své problémy, a přitom by řešil ty jejich. Třeba jak si naivní vůdce naivní megakorporace nechá vyrobit nezničitelné tělo, které naivní japonská tajná služba získá pomocí naivního mladíka, který pak odstraní naivního vůdce naivní megakorporace a sám pak naivně usedne na jeho naivní trůn."
Rozhodne se, že už nebude loutkou, že loutkou zabije. Jenže "Loutky neumírají. Loutky nežijí". Protože on nechce, aby Majesty padlo, a nechce ani změnu. A oni to vědí. Oni ho tak naprogramovali. A on s tím nic neudělá.
Už jsem se zmínila, že to má fakt brutální konec?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama