Smějete se mi, že jsem jiná? Já se směji vám, že jste všichni stejní
Osud neexistuje. Osud je jen slovo, za který se schováte, když něco poděláte...

Shrnutí cestovní

14. srpna 2013 v 13:12 | AranisLea |  Deník cestovatelky
Dobrý den, sorry, že jsem tady tak dlouho nebyla. Blog mě naštval a já úplně ztratila chuť blogovat. Takže pardon :-) Nu, konec debat a vzhůru do čtení. Hodně jsem cestovala (vůbec ne), takže tu pro vás mám takové menší shrnutí. Opravdovou aktivitu začnu nejspíš vyvíjet až po prázkách.
P.S. Obdivuju každého, kdo úspěšně překládá knížky - mně to nejde :D


Nu, kde všude jsem byla?

Rozhledna u Strága (kdyby mi někdo řekl, jak se to jmenuje, rozhodně bych se nenaštvala)
Výhled byl hezkej. Zbožňuju výšky, čím výš, tím líp. Tím spíš, když se schyluje k bouřce. Bohužel, blesky jsem neviděla, páč sestra dostala strach a my všechny šly dolu. No neni to pech??

Strašecký židovský hřbitov
Pán, co u hřbitova bydlel a vlastnil klíč, byl příjemný asi jako kopanec do řiti. "Mrtvej Žid je dobrej Žid"? WTF?! Každopádně nechápu, proč se židé museli pohřbívat jinde. Teda jasně, vim to, náboženství, ble ble ble, nicméně když zakopete do země stejně dlouho mrtvýho muslima, žida a křesťana a za rok se vrátí, ty kostřičky nerozeznáte.
Co říct ke hřbitovu? Bylo to zarosté, stístěné a nikde ste neviděli kříž nebo ty kýčovitý plastiky andělíčku. Rozhodně maj plus.

Rakovnický židovský hřbitov
Pán byl milejší (vůbec si nás nevšímal), hřbitůvek udržovanější a prostornější. Označení hřbitůvek se asi nehodí... A já zjistila, proč jsou někde dva pomníčky k sobě nalepené jak milenci prvního máje: když dojde místo, jednoduše se naveze hlína a udělá se další patro (to jsem věděla), do toho dalšího patra se pohřbí další mrtvola (to jsem taky věděla) a její pomníček se přilepí k pomníčku nocležníka o patro níž (to jsem nevěděla, myslela jsem, že se to načmárá na ten jeden pomník, tak, jak jdou za sebou)

Rakovník
Ach ano, s matinkou jsme vymetli Rakovník. Nedivte se, prosím :-) Něco málo o tom sloupu, kostele, právě ten hřbitov a dům loutek. Takový malý domeček s příjemnou paní za pokladou a všeho všudy čtyřmi loutkami. V Krumlově maj vymakanější.

Slaný
Tam jsme hledali starý domečky, probíhali pod bránou, přečetli si pověsti a napapali se v naší oblíbený restauraci. Nutno podotknout, že najít ty starý domečky byl občas úkol hodný Sherlocka Holmese. Watson ho nepřivolal, poradili jsme si sami!
A já si v antikvoši koupila Tuláka po hvězdách. Chytejte se za hlavu, článek jemu věnovaný se zde objeví :D

Stochov
Doufám, že to bylo na Stochově, kde stojí ten památný dub zasazený Ludmilou při Vaškově zrození? Jo, určitě to bylo na Stochově. Bože, to byl ale starej kus stromu! Vykotlaný, ohořelý, s prakticky žádnjema pořádnejma větvema, ale ještě to obrazilo :D

Smečno
Maj krásnej zámek. S pečovatelskou službou :/ No neni to na prd? Takovej pěknej zámeček a oni tam narvou lidi. Ale já asi nemam co hodnotit, já taky chodila do školy na zámek :D

Morava!
Více v samostatném článku (no co?! Byli jsme tam tejden!)

Praha
Asi vás zase zklamu, ale na tohle je připravený samostatný článeček. A proč? Protože... Tutanchámon! Ano, já tam byla. A teď mi vy, co ste tam nebyli, můžete závidět, a vy, co jste tam byli, protáčet oči, proč že z toho dělám takovou událost :D

Krumlov
Ano! Byla jsem v Krumlově! A proč? Protože je to naprosto dokonalý, úžasný, božský místo, jakýmu na týdle planetě neni rovno!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Inka Inka | E-mail | Web | 28. srpna 2013 v 21:52 | Reagovat

pěkné :-) taky uvažuji, že si začnu psát "cestovní deník", ale nějak se nemůžu rozhodnout :D a k tomu překládání... já mám k dispozici dva slovníky a dva překladače a taky si někdy vážně nevím rady XD

2 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 11:41 | Reagovat

Ahoj, nezlob se, že ti to píšu sem, ale nevěděla jsem, kam jinam to napsat. Klub pisálků je opět aktivní :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama